Co to jest bitomat i jak działa?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz w branży kryptowalut - musisz wiedzieć, że bitomat to element, który bez zbędnych formalności, przy niskich kosztach i w prosty sposób pozwoli Ci wymienić kryptowaluty. Jak on działa? Jakie zalety ma bitomat? Dlaczego warto z niego korzystać? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Czym jest bitomat? 

Bitomat to urządzenie, które pozwala na kupno i sprzedaż Bitcoina, Ethereum, Ripple oraz Tether za pomocą gotówki. W praktyce bitomaty, takie jak Kryptomaty Cashify działają podobnie do tradycyjnych bankomatów, ale skupiają się na transakcjach kryptowalutowych. Po prostu zapewniają stacjonarny i wygodny sposób na zakup lub sprzedażkryptowalut osobiście, z zachowaniem wysokiego stopnia prywatności.

Jak korzystać z bitomatu?

Korzystając z bitomatu, możesz łatwo przekształcić swoje złotówki w BTC, ETH, XRP czy USDT oraz odwrotnie, bez konieczności korzystania z giełdy online. Może to być szczególnie użyteczne dla tych, którzy preferują utrzymywanie prywatności swoich transakcji lub dla tych, którzy nie mają dostępu do usług bankowości internetowej. Bitomaty są podłączone do internetu, co umożliwia realizację transakcji w czasie rzeczywistym i zapewnia natychmiastowe otrzymanie zakupionego Bitcoina i innych popularnych kryptowalut.

Jakie są zalety bitomatu?

 • Łatwy dostęp do wymiany kapitału: bitomaty znajdują się w różnych lokalizacjach. Najczęściej są to duże centra handlowe, stacje benzynowe (tak jak w przypadku Kryptomatów Cashify) bądź osobne biura w centrum danego miasta. 
 • Natychmiastowe transakcje: bitomat zapewnia natychmiastowy zakup lub sprzedaż Bitcoina, Ethereum, Ripple oraz Tether i otrzymanie ich bezpośrednio do cyfrowego portfela.
 • Prywatność: bitomaty oferują znaczny poziom prywatności, ponieważ nie musisz podawać danych osobowych ani przechodzić przez długi proces weryfikacji w trakcie realizacji transakcji.
 • Wsparcie dla transakcji gotówkowych: bitomaty akceptują gotówkę, umożliwiając konwersję fizycznej waluty na aktywa cyfrowe.

Jakie są wady korzystania z bitomatu? 

Samo korzystanie z bitomatu w zasadzie nie ma żadnych wad. Trzeba jednak pamiętać o tym, że istnieją pewne zagrożenia, na które warto zwrócić uwagę:

 • Zgodność z przepisami: bitomaty muszą przestrzegać lokalnych przepisów, które mogą różnić się w zależności od jurysdykcji. Przykładowo transakcje powyżej kwoty 1 000 EUR są w Polsce objęte obowiązkową procedurą KYC.
 • Bezpieczeństwo: jak w przypadku każdej transakcji cyfrowej, istnieje potencjalne ryzyko oszustw lub kradzieży. Ważne jest korzystanie z renomowanych i bezpiecznych bankomatów Bitcoinowych, takich jak Kryptomaty Cashify. 
 • Ograniczona dostępność oraz ograniczona ilość dostępnej gotówki: bitomaty mogą nie być dostępne we wszystkich obszarach, co wymaga sprawdzenia ich dostępności przed planowaną wizytą. Warto mieć także na uwadze stan gotówki w danym Kryptomacie, zwłaszcza w przypadku większych wymian.

Z tych powodów warto właśnie korzystać z zaufanego partnera, jakim jest Cashify, by zyskać pewność i solidność każdej transakcji!

Jak kupić Bitcoin i inne krypto w bitomacie? 

Jeśli chcesz szybko i wygodnie kupić Bitcoin, Ethereum, Ripple lub Tether, bitomat może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać w tym wypadku:

Załóż portfel Bitcoin lub przygotuj dostęp do portfela

Zanim udasz się do bitomatu, upewnij się, że masz cyfrowy portfel do przechowywania zakupionego Bitcoina. Dostępne są różne opcje portfeli, w tym mobilne, na komputer i portfele online.

Znajdź bitomat - Kryptomat Cashify w pobliżu

Skorzystaj z intuicyjnej i interaktywnej mapy, aby znaleźć najbliższy bitomat w swojej okolicy. Sprawdź ilość dostępnej gotówki, jeśli planujesz sprzedać dużą ilość kryptowalut.

Wprowadź kwotę zakupu

Na ekranie bitomatu wybierz opcję "Kup" i wprowadź kwotę Bitcoina, Ethereum, Ripple lub USDT, którą chcesz kupić.

Podaj adres portfela kryptowalutowego

Bitomat poprosi Cię o zeskanowanie kodu QR adresu Twojego portfela lub jego ręczne wprowadzenie. To właśnie tutaj zostanie wysłany zakupiony Bitcoin.

Zapłać gotówką za kryptowaluty

Włóż gotówkę do bitomatu i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć transakcję.

Poczekaj na transfer kryptowalut

Po przetworzeniu płatności, bitomat wyśle zakupione krypto bezpośrednio do Twojego portfela. Możesz zweryfikować transakcję w blockchainie, korzystając z historii transakcji w Twoim portfelu.

Jak sprzedać Bitcoin i inne krypto w Bitomacie?

Jeśli chcesz sprzedać Bitcoin, Ethereum, Ripple lub Tether za gotówkę, bitomaty oferują wygodne i proste rozwiązanie. Krok po kroku możesz sprzedać krypto w bitomacie następująco: 

Znajdź bitomat - Kryptomat Cashify w pobliżu

Skorzystaj z wygodnej mapy na stronie, aby znaleźć najbliższy bitomat w swojej okolicy. Sprawdź ilość dostępnej gotówki, jeśli planujesz sprzedać dużą ilość kryptowalut.

Określ kwotę sprzedaży

Wybierz opcję sprzedaży kryptowalut. Na ekranie Kryptomatu wprowadź ilość Bitcoina, Ethereum, Ripple lub Tether, którą chcesz sprzedać.

Podaj adres portfela krypto, na który chcesz otrzymać środki

Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś adres, aby uniknąć błędów.

Wyślij określoną Ilość krypto na podany adres portfela

Możesz to zrobić, skanując kod QR wyświetlony na ekranie bitomatu lub ręcznie wpisując adres portfela. Poczekaj na potwierdzenie transakcji w Blockchainie - proces ten może zająć kilka minut, w zależności od obciążenia sieci.

Odbierz wypłacaną gotówkę z bitomatu

Pamiętaj, aby sprawdzić jej ilość, aby upewnić się, że odpowiada ona Twojej transakcji.

Sprzedaż Bitcoina w bitomacie to szybki i bezpieczny sposób na przekształcenie kryptowaluty w gotówkę. Takie działanie eliminuje potrzebę korzystania ze skomplikowanych giełd online lub oczekiwania na przelewy bankowe. Pamiętaj jednak, że bitomaty mogą pobierać opłatę transakcyjną, więc należy to wziąć pod uwagę przy sprzedaży Bitcoina.

Bitomat vs giełda kryptowalut 

Obecnie najpopularniejszą formą zakupu Bitcoina są bitomaty oraz giełdy kryptowalut. Każda z tych metod ma swoje unikalne cechy, które przyciągają różne grupy użytkowników. Poniżej przedstawiamy porównanie obu tych koncepcji: 

Dostępność i łatwość użycia

 • Bitomaty: Zazwyczaj znajdują się w dostępnych miejscach, jak stacje benzynowe, centra handlowe czy sklepy oraz oferują prostotę użycia. Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą gotówki, co jest intuicyjne dla osób niezaznajomionych z technologią blockchain.
 • Giełdy online: Wymagają dostępu do internetu i pewnej wiedzy technicznej. Użytkownicy muszą się zarejestrować, zweryfikować swoją tożsamość i zaznajomić z interfejsem.

Prywatność

 • Bitomat: Oferuje większy stopień anonimowości, ponieważ nie zawsze wymaga pełnej weryfikacji tożsamości.
 • Giełdy online: Zazwyczaj wymagają weryfikacji tożsamości, co ogranicza prywatność.

Szybkość transakcji

 • Bitomat: Pozwala na natychmiastowy zakup lub sprzedaż kryptowalut.
 • Giełdy online: Proces zakupu może trwać dłużej, szczególnie jeśli wymagany jest przelew bankowy.

Opłaty i koszty:

 • Bitomat: Może pobierać wyższe opłaty transakcyjne w porównaniu do innych metod.
 • Giełdy online: Zazwyczaj oferują niższe opłaty, ale mogą naliczać dodatkowe koszty za wypłaty i inne usługi.

Bezpieczeństwo

 • Bitomat: Bezpieczeństwo zależy od fizycznego umiejscowienia i zabezpieczeń maszyny.
 • Giełdy online: Ryzyko obejmuje cyberataki i kradzieże danych.

Dostępność Walut

 • Bitomat: Zazwyczaj ogranicza się do najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, czy Ethereum.
 • Giełdy online: Oferują szerszy zakres kryptowalut i par handlowych.

Wybór metody zakupu kryptowalut zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, takich jak potrzeba prywatności, wygoda, dostępność różnych walut, i akceptowalny poziom opłat. Bitomaty są idealne dla szybkich i łatwych transakcji z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi weryfikacji, podczas gdy giełdy online oferują bardziej zróżnicowane opcje handlowe i zazwyczaj niższe opłaty.

Jaka jest przyszłość Bitomatów, takich jak Kryptomat Cashify?

Wraz ze wzrostem adopcji Bitcoina i innych kryptowalut, bitomaty stają się kluczowym elementem czyniącym te cyfrowe aktywa bardziej dostępnymi dla szerokiej publiczności. Te wygodne maszyny tworzą most między światem cyfrowym a fizycznym, umożliwiając ludziom łatwy zakup i sprzedaż kryptowalut.

W przyszłości możemy oczekiwać, że bitomaty odegrają istotną rolę w powszechnym przyjęciu kryptowalut. Ponieważ tradycyjne instytucje finansowe i usługi zaczynają przyjmować waluty cyfrowe, bitomaty oferują namacalny i prosty sposób na interakcję z tymi innowacyjnymi aktywami finansowymi. Integracja kryptowalut z głównym nurtem usług finansowych przyczyni się do normalizacji i akceptacji walut cyfrowych.

Z pewnością, wraz z rosnącą popularnością, bitomaty staną się bardziej przyjazne dla użytkownika i szeroko dostępne w wielu miastach. W miarę postępu technologicznego możemy oczekiwać polepszenia funkcji i możliwości, które uczynią proces zakupu i sprzedaży jeszcze bardziej intuicyjnym i płynnym. W rezultacie osoby z różnych środowisk będą mogły łatwo uczestniczyć w rynku kryptowalut, przyspieszając ich adopcję.

FAQ

Co to jest bitomat - Kryptomat Cashify?

Bitomat to wygodna, bezpieczna i intuicyjna maszyna pozwalająca na zakup i sprzedaż najpopularniejszych kryptowalut, takich jak BTC, ETH, XRP czy USDT. Działają jak tradycyjne bankomaty, ale obsługują transakcje kryptowalutowe. Ponadto bitomaty Cashify oferują wymianę krypto bez KYC do kwoty 1 000 EUR. Działają całą dobę i umiejscowione są w strategicznych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach.

Jak kupić Bitcoin w bitomacie?

Aby kupić Bitcoin w Kryptomacie Cashify potrzebujesz portfela Bitcoin, następnie musisz znaleźć bitomat w pobliżu, wprowadzić żądaną kwotę zakupu, podać adres portfela Bitcoin i zapłacić gotówką w urządzeniu. Zakupiony Bitcoin zostanie wysłany do Twojego portfela.

Jak sprzedać Bitcoin w bitomacie?

Jeżeli chcesz sprzedać Bitcoin w bitomacie, musisz wprowadzić kwotę, którą chcesz sprzedać w bitomacie, wysłać Bitcoin na podany adres i odebrać wypłacaną gotówkę z bitomatu.

Jak działają Bitomaty?

Bitomaty pozwalają szybką, bezpieczną i bardzo prostą sprzedaż, a także zakup popularnych kryptowalut za gotówkę. Działają błyskawicznie i nie wymagają skomplikowanych formalności ani posiadania konta bankowego.

Czy do korzystania z Bitomatu potrzebuję portfela Bitcoin?

Tak, potrzebujesz cyfrowego portfela Bitcoin do przechowywania kryptowaluty. Portfel wygeneruje adres Bitcoin, który będzie używany do odbioru środków z bitomatu.

Czy Bitomaty są bezpieczne?

Bitomaty są generalnie bezpieczne, ale jak w przypadku każdej transakcji kryptowalutowej, zaleca się ostrożność. Używaj bitomatów od zaufanych dostawców, takich jak Cashify i upewnij się, że transakcja jest przeprowadzana w bezpiecznym miejscu.

Jakie opłaty są związane z korzystaniem z Bitomatu?

Opłaty związane z korzystaniem z bitomatu - Kryptomatu Cashify są przejrzyście opisane w Tabeli prowizji.

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Per click “Accept”, you agree to the storage of cookies on your device in order to improve site navigation, analyze site usage and support our marketing efforts. For more information, please explore our Politica de confidentialitate .