Czym jest Binance Coin?

Binance Coin to token stworzony przez deweloperów giełdy Binance. W praktyce jest on tokenem użyteczności, który umożliwia Ci korzystanie ze zniżek na opłaty transakcyjne oraz uczestnictwo w głosowaniach dotyczących rozwoju giełdy. Początkowo posiadał format ERC20, ale obecnie jest rozwijany w celu stworzenia własnego blockchainu.

Maksymalna podaż Binance Coin to 200 milionów BNB, z których część jest regularnie spalana, co powoduje deflacyjny charakter tej właśnie kryptowaluty. Jaka jest jego specyfikacja i historia? O tym piszemy poniżej!

Opis Binance Coin

Binance Coin (BNB) jest kryptowalutą stworzoną przez giełdę Binance, która ma format tokena. Służy ona głównie do regulowania opłat transakcyjnych na platformie. Początkowo Binance Coin miał format ERC20, jednak w 2019 roku przeszedł na własny blockchain. Pierwszy blok został utworzony w lipcu 2017 roku, a od tego czasu średni czas pomiędzy blokami wynosi 15 sekund. Niestety, nie są dostępne informacje na temat nagrody w bloku, rozmiaru blockchainu i liczby masternodów.

Specyfikacja Binance Coin:

 • Maksymalna ilość coinów: 200 milionów
 • Pierwszy blok: Lipiec 2017
 • Średni czas pomiędzy blokami: 15 sekund

Chociaż nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących Binance Coin, to bez wątpienia - ta kryptowaluta cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje unikalne cechy i możliwości, które oferuje użytkownikom giełdy Binance.

Kto stworzył Binance Coin?

Binance Coin został stworzony przez zespół specjalistów z giełdy Binance, którzy mają szerokie doświadczenie w branży kryptowalut. Najwięksi gracze, którzy stoją za sukcesem projektu to: 

Changpeng Zhao - CEO

Changpeng Zhao, znany również jako CZ, jest założycielem i CEO Binance. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie finansów i technologii blockchain. Jego wizja i determinacja przyczyniły się do sukcesu Binance Coina i jego rosnącej popularności na rynku kryptowalut.

Roger Wang - CTO

Roger Wang pełni funkcję Chief Technology Officer (CTO). Jest odpowiedzialny za rozwój technologiczny platformy Binance i Binance Coin. Jego umiejętności techniczne i wiedza z zakresu blockchaina przyczyniają się do nieustannego doskonalenia produktów i usług oferowanych przez giełdę.

James Hofbauer - Chief Architect

James Hofbauer jest głównym architektem (Chief Architect) w zespole Binance Coin. Jego zadaniem jest projektowanie i rozwijanie architektury blockchainowej Binance, zapewniającej bezpieczne i efektywne działanie platformy.

Paul Jankunas - VP of Engineering

Paul Jankunas pełni funkcję Wiceprezesa ds. Inżynierii (VP of Engineering). Jego obowiązki obejmują nadzór nad zespołem programistów i inżynierów odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie platformy Binance Coin, zapewniając wysoką jakość i niezawodność systemu.

Allan Yan - Product Director

Allan Yan jest Dyrektorem Produktu (Product Director) w Binance Coin. Jego zadaniem jest zarządzanie i rozwijanie produktów związanych z Binance Coin, analiza potrzeb użytkowników i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na platformie.

Sunny Li - Operations Director

Sunny Li pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego (Operations Director) w zespole Binance Coin. Jest odpowiedzialna za codzienne operacje i zarządzanie działaniami związanymi z platformą, zapewniając sprawne funkcjonowanie i obsługę użytkowników Binance Coin.

Dystrybucja Binance Coin

Binance Coin został wypuszczony w celu sprzedaży 100 milionów sztuk (za pomocą ICO). W następstwie tego, 80 milionów trafiło w ręce deweloperów i założycieli giełdy Binance, natomiast 20 milionów otrzymali doradcy. Średnia cena jednego tokena podczas ICO wynosiła 0,11 USD. Co kwartał, właściciele giełdy skupują 20% dochodów z działalności, przeznaczając je na skup BNB. Następnie zakupione tokeny są niszczone (spalane), symbolizując tym samym chęć wykupienia i zniszczenia 50% całej podaży BNB. Dystrybucja Binance Coin jest uważana za innowacyjną praktykę w świecie kryptowalut, która ma na celu zwiększenie wartości posiadanych tokenów BNB. Skup BNB przez właścicieli giełdy ma również pozytywny wpływ na stabilność ekosystemu Binance i zachęca do długoterminowego inwestowania w Binance Coina. Dzięki regularnemu spalaniu części tokenów, Binance Coin staje się kryptowalutą o deflacyjnym charakterze, co może przyczynić się do wzrostu wartości posiadanych krypto. 

Różnice między Binance Coin, a Bitcoinem

Binance Coin (BNB) i Bitcoin różnią się pod wieloma względami.

 1. Czas wykopania bloku: Bitcoin ma czas wykopania bloku wynoszący 10 minut, podczas gdy Binance Coin nie posiada bloków.
 2. Wielkość blockchainu: Bitcoin ma własny blockchain o wielkości 203.26 GB, podczas gdy Binance Coin korzysta z blockchainu Ethereum.
 3. Algorytm: Bitcoin oparty jest na algorytmie SHA256, podczas gdy Binance Coin nie posiada własnego algorytmu.
 4. Prywatność: Obydwie kryptowaluty mają podobny poziom prywatności, choć Bitcoin ma trochę większe możliwości anonimowości.
 5. Szybkość: Transakcje Binance Coin są wykonywane znacznie szybciej niż transakcje Bitcoin.

Ogólnie rzecz biorąc, choć obie kryptowaluty są popularne, mają różne cechy i zastosowania. Wybór między nimi zależy od twoich potrzeb i preferencji.

Portfele Binance Coin

Jeśli jesteś posiadaczem Binance Coin, istnieje kilka portfeli, na których możesz przechowywać swoje tokeny. Poniżej wymieniamy najpopularniejsze z nich: 

 1. MyEtherWallet: To portfel online, który umożliwia przechowywanie tokenów ERC20, w tym Binance Coin. Możesz utworzyć sobie portfel za pomocą tej platformy i bezpiecznie przechowywać swoje tokeny.
 2. Ledger: Jest to sprzętowy portfel kryptowalut, który oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Binance Coin można przechowywać na Ledgerze wraz z innymi kryptowalutami.
 3. Trezor: Podobnie jak Ledger, Trezor to sprzętowy portfel, który zabezpiecza Twoje tokeny Binance Coin i inne kryptowaluty.
 4. MetaMask: Znane i popularne rozszerzenie do przeglądarki, które umożliwia przechowywanie i zarządzanie tokenami ERC20, w tym Binance Coinem.

Pamiętaj, że przechowywanie swoich tokenów na portfelach kryptowalut zwiększa bezpieczeństwo Twoich aktywów. Wybierz portfel, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i upewnij się, że przestrzegasz wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, takich jak tworzenie kopii zapasowych kluczy prywatnych.

Czy warto inwestować w Binance Coin?

Chociaż Binance Coin (BNB) nie może być wydobywany tradycyjnym kopaniem kryptowalut, warto zrozumieć, jak został rozdystrybuowany poprzez Initial Coin Offering (ICO). Podczas ICO do sprzedaży trafiło 100 milionów BNB, z czego 80 milionów zostało przeznaczone dla deweloperów i założycieli giełdy Binance, a 20 milionów dla doradców. Średnia cena jednego tokenu podczas ICO wynosiła 0,11 USD, co przyczyniło się do późniejszego wzrostu wartości BNB.

Wyjątkową cechą Binance Coin jest także stosowany przez giełdę mechanizm skupu i spalania tokenów. Co kwartał skupuje się 20% dochodów z działalności na skup BNB, który następnie jest niszczony. W ten sposób gwałtownie zmniejsza się dostępna podaż Binance Coin, co przyczynia się do zwiększenia wartości posiadanych tokenów. Deweloperzy Binance wyrazili zamiar wykupienia i spalenia nawet 50% wszystkich BNB, co wpływa na atrakcyjność tej kryptowaluty.

Górnictwo Binance Coin - inne perspektywy

Binance Coin ma unikalny model dystrybucji, który nie obejmuje tradycyjnego kopania kryptowalut. Cała podaż BNB została rozdysponowana podczas ICO, co oznacza, że nie ma potrzeby angażowania się w proces wydobycia. Wszystkie krypto są już dostępne, co sprawia, że Binance Coin skupia się bardziej na funkcjonalności i użytkowości, jak np. zniżki na opłaty transakcyjne oraz uczestnictwo w głosowaniach dotyczących rozwoju giełdy Binance. Binance Coin to kryptowaluta, która może być używana jako instrument inwestycyjny, a nie jako środek przeznaczony do górnictwa. Jeśli jesteś zainteresowany kopaniem kryptowalut, istnieje wiele innych coinów, które są specjalnie zaprojektowane do tego celu. Binance Coin oferuje unikalne możliwości i funkcje, które przyciągają inwestorów, a nie górników.

Czym blockchain explorer?

Binance Coin (BNB) to token stworzony przez deweloperów giełdy Binance. Chociaż kod źródłowy Binance Coin nie jest dostępny publicznie, istnieje blockchain explorer, który umożliwia śledzenie transakcji i stanu sieci Binance Coin. Dzięki blockchain explorer możesz sprawdzić szczegóły dotyczące poszczególnych transakcji, takie jak adresy nadawcy i odbiorcy, wartość transferu oraz czas realizacji. Blockchain explorer jest również przydatnym narzędziem do analizy sieci Binance Coin. Możesz zobaczyć informacje dotyczące całkowitej ilości wydobytych tokenów, aktualnej podaży na rynku oraz innych statystyk związanych z tą kryptowalutą. Dzięki temu możesz śledzić rozwój i popularność Binance Coin oraz podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jak działa kod źródłowy Binance Coin?

Choć kod źródłowy Binance Coin nie jest dostępny publicznie, to giełda Binance regularnie wprowadza aktualizacje i udoskonalenia, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności tokena. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących kodu źródłowego Binance Coin, zawsze możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta giełdy Binance, którzy chętnie udzielą Ci odpowiedzi.

Gdzie można kupić Binance Coin?

Binance Coin (BNB) to popularny token używany na giełdzie kryptowalut Binance. Jest dostępny na kilku różnych platformach, które umożliwiają zakup, sprzedaż i wymianę BNB na inne kryptowaluty. Największą i najbardziej znaną giełdą obsługującą Binance Coin jest oczywiście Binance. To właśnie tam można zakupić BNB oraz wymienić go na inne kryptowaluty dostępne na platformie. Binance oferuje szeroki wybór par walutowych z BNB, co daje użytkownikom większą elastyczność przy handlu. Warto podkreślić, że za pośrednictwem naszego kantoru Cashify - również możesz nabyć tę kryptowalutę.

Podsumowanie

Binance Coin (BNB) to token użytkowy stworzony przez giełdę Binance. Daje on użytkownikom możliwość korzystania z zniżek na opłaty transakcyjne oraz uczestnictwa w głosowaniach dotyczących rozwoju platformy. Maksymalna podaż wynosi 200 milionów monet, z których część jest regularnie spalana, co wpływa na deflacyjny charakter kryptowaluty. Binance Coin ma plany rozwoju, w tym tworzenie własnego blockchainu. Może być przechowywany na portfelach dla Ethereum i jest dostępny na popularnych giełdach oraz w naszym kantorze Cashify. Przekonała Cię wizja kryptowaluty, która jest częścią jednej z najpopularniejszych giełd na świecie? Zapoznaj się z ofertą naszego kantoru i nabądź ją jeszcze dziś! 

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Per click “Accept”, you agree to the storage of cookies on your device in order to improve site navigation, analyze site usage and support our marketing efforts. For more information, please explore our Politica de confidentialitate .