Jak kupić kryptowaluty anonimowo: kompletny przewodnik

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na inwestowanie w kryptowaluty. Jednakże, istnieje wiele powodów, dla których chciałbyś chronić swoją tożsamość podczas zakupu kryptowalut.

Nie chcesz, aby twoje personalne dane były w rękach nieuprawnionych osób. W tym artykule dowiesz się, jak kupić bitcoin i inne kryptowaluty anonimowo, bez narażania swojej prywatności.

Najważniejsze informacje: 

 • Anonimowość podczas kupowania kryptowalut jest ważna dla ochrony tożsamości.
 • Istnieją bezpieczne metody anonimowego zakupu kryptowalut, takie jak korzystanie z platform P2P, kantoru Cashify lub transakcji gotówkowych.
 • Wybór odpowiedniej metody jest kluczowy dla anonimowego zakupu krypto. 

Dlaczego anonimowość jest ważna przy zakupie kryptowalut?

W dzisiejszych czasach, w których zachowanie prywatności stało się coraz trudniejsze, anonimowość jest niezwykle ważna, szczególnie w kontekście handlu kryptowalutami. Zakup kryptowalut z ujawnieniem tożsamości może wiązać się z poważnymi ryzykami, takimi jak: 

 • kradzieże tożsamości, 
 • oszustwa, 
 • ataki hakerskie.

Współczesne technologie pozwalają na śledzenie aktywności online, w tym transakcji finansowych, co może zagrażać prywatności i bezpieczeństwu. Dlatego też, wielu inwestorów w kryptowaluty szuka opcji, dzięki którym będą mogli działać anonimowo.

Bezpieczne metody anonimowego zakupu kryptowalut

Dzięki technologii blockchain kryptowaluty są coraz bardziej popularnym sposobem inwestowania. Jednak zwiększenie popularności kryp oznacza, że ​​coraz więcej osób szuka sposobów na zapewnienie sobie prywatności i bezpieczeństwa podczas inwestowania. Poniżej przedstawiamy kilka bezpiecznych sposobów anonimowego zakupu kryptowalut:

Kupowanie kryptowalut bezpośrednio od innych osób

Jednym ze sposobów na anonimowy zakup kryptowalut jest znalezienie osoby, która jest gotowa sprzedać kryptowaluty bezpośrednio. Można to zrobić na forach internetowych, grupach na Facebooku lub poprzez strony. Co ciekawe - wraz ze zmianą przepisów i mocniejszym ukierunkowanie regulatorów strony takie jak np. Localbitcoins zaprzestały oferowania swoich usług anonimowego kupowania krypto. Może to się wiązać również z kazusem platformy Tornado Cash, której założyciele doprowadzili do wyprania miliarda dolarów w krypto. Niemniej jednak są metody, które spełniają zarówno wymogi prawne, jak i pozwalają na kupno kryptowaluty anonimowo. Takim rozwiązaniem jest kantor Cashify, gdzie możesz do 4000 złotych kupić własną kryptowalutę bez podawania tożsamości! 

Kupowanie kryptowalut za pomocą gotówki

Kupowanie kryptowalut za pomocą gotówki jest jednym ze sposobów na zapewnienie sobie anonimowości. W tym przypadku można znaleźć osoby, które są skłonne sprzedać kryptowaluty za gotówkę, bez konieczności podawania swojego imienia i nazwiska. Niemniej jednak jest to rozwiązanie wyjątkowo ryzykowne, gdyż nigdy nie wiemy, kim jest nasz sprzedawca. Kantor kryptowalut rozwiązuje ten problem. 

Używanie platform P2P

Platformy P2P, takie jak Bisq, pozwalają na anonimowy zakup i sprzedaż kryptowalut bez ujawniania swoich danych osobowych. Na platformach P2P użytkownicy bezpośrednio dokonują transakcji, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby ujawniania swojego imienia i nazwiska. Platformy P2P są również bezpieczne i chronią przed oszustwami dzięki użyciu systemów zabezpieczeń, takich jak depozyty zabezpieczające.

Anonimowość przy zakupie bitcoina i AML

Zakup bitcoina anonimowo jest możliwy, ale wymaga pewnych działań. W przeciwieństwie do tradycyjnej gotówki, transakcje bitcoinowe są zapisywane w blockchainie, co oznacza, że każda transakcja jest publicznie dostępna. Jak zatem zwiększyć swoją anonimowość w sieci?

Użyj prywatnego VPNa

Aby zachować swoją anonimowość w sieci, warto korzystać z prywatnego Virtual Private Network (VPN). VPN pozwala na ukrycie swojego prawdziwego adresu IP i połączenie z serwerem usługi w innej lokalizacji, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony.

Użyj prywatnych portfeli

Korzystanie z prywatnych portfeli pozwala na zachowanie anonimowości. Prywatne portfele nie są powiązane z twoim tożsamością, co oznacza, że twoje transakcje są trudne do śledzenia. Warto wybierać portfele, które oferują silne zabezpieczenia, takie jak np. szyfrowanie. Najpopularniejsze formy to: 

 • Portfel sprzętowy - Sprzętowy portfel jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut. Portfel ten jest fizycznym urządzeniem (np. Ledger, Trezor), które przechowuje twoje klucze prywatne offline, co oznacza, że są one bezpieczne przed atakami z sieci.
 • Portfel papierowy - Portfel papierowy to klucz prywatny zapisany na papierze lub w innej formie papierowej. Takie portfele są bezpieczne przed atakami z sieci, ale są narażone na utratę lub zniszczenie fizyczne, więc należy je przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Korzystaj z giełd rywatnych

Niektóre giełdy kryptowalut oferują prywatne transakcje, które pozwalają na zachowanie anonimowości. Te giełdy często wymagają tylko podstawowych informacji o tożsamości, takich jak:

 • adres e-mail
 • numer telefonu, 

co zapewnia użytkownikom pełną prywatność. Podsumowując, anonimowy zakup bitcoina wymaga zachowania ostrożności i wykorzystania odpowiednich narzędzi. Korzystając z prywatnych VPNów, portfeli i giełd, możesz kupić bitcoina anonimowo i bezpiecznie.

Gdzie kupić kryptowaluty anonimowo?

Jeśli chcesz dokonać anonimowego zakupu kryptowalut, warto zwrócić uwagę na kilka platform internetowych oraz usług, które to umożliwiają.

Anonimowe giełdy kryptowalut

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest skorzystanie z usług anonimowych giełd kryptowalut, takich jak LocalBitcoins czy BitQuick. Działają one na zasadzie peer-to-peer, czyli bezpośredniej wymiany między użytkownikami, co umożliwia dokonanie transakcji bez ujawniania swoich danych osobowych. Istotną zaletą takich platform jest również brak obowiązku weryfikacji tożsamości, co pozwala na zachowanie pełnej anonimowości.

Kantor kryptowalut

Alternatywnie, można skorzystać z usług kantoru kryptowalut, który pozwala na zakup kryptowalut za gotówkę. Takie kantory  można znaleźć w większych miastach, a lista ich lokalizacji jest regularnie aktualizowana na stronach internetowych związanych z kryptowalutami. Cashify działa na rynku od lat i ma sprawdzoną historię. W tym kantorze z pewnością wymienisz anonimowo i profesjonalnie kryptowaluty. 

Transakcje gotówkowe

Jeśli preferujesz bardziej tradycyjne metody, możesz dokonać anonimowej transakcji gotówkowej z innym użytkownikiem kryptowalut. W tym celu warto skorzystać z forów internetowych, gdzie użytkownicy oferują swoje kryptowaluty bez pośrednictwa giełd. Pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie wyjątkowo ryzykowne. 

Korzyści i ryzyka anonimowego handlu kryptowalutami

Anonimowy handel kryptowalutami może mieć wiele korzyści, w tym ochronę prywatności i uniknięcie śledzenia ze strony rządu lub innych instytucji. Jednak istnieją również pewne ryzyka, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem takiej formy przekazywania kapitału. 

Jakie są zalety anonimowego handlu kryptowalutami? 

 • Ochrona prywatności: Anonimowość zapewnia większą kontrolę nad prywatnymi danymi i uniknięcie ujawnienia tożsamości.
 • Uniknięcie regulacji: Anonimowy handel kryptowalutami może pomóc uniknąć regulacji rządowej lub innych instytucji, co przynosi niezależność finansową.
 • Niskie koszty transakcyjne: W porównaniu z tradycyjnymi metodami, anonimowy handel kryptowalutami ma zwykle niższe koszty transakcyjne.

Jakie są wady anonimowego handlu kryptowalutami? 

 • Niepewność rynku: Rynek kryptowalut jest bardzo niepewny, a handel anonimowo może zwiększać ryzyko strat finansowych.
 • Niezabezpieczone giełdy: Niektóre giełdy kryptowalut mogą być mniej bezpieczne niż inne, a anonimowy handel może zwiększać ryzyko kradzieży lub ataków.
 • Nielegalne działania: Anonimowy handel kryptowalut może być wykorzystywany do nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu.

Podczas rozważania anonimowego handlu kryptowalutami należy zwrócić szczególną uwagę na te potencjalne zagrożenia i podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby uniknąć strat finansowych lub innych konsekwencji.

Krok po kroku - Jak kupić kryptowaluty anonimowo?

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty anonimowo, poniżej znajdziesz szczegółowy opis krok po kroku:

 1. Wybierz platformę. Początkowo, wybierz platformę, która umożliwia anonimowe zakupy. Upewnij się, że znałeś dokładnie warunki handlu, niektóre platformy oferują tylko częściowe anonimowość.
 2. Wybierz kryptowalutę. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić.
 3. Stwórz konto. Stwórz konto na wybranej platformie i przeprowadź weryfikację - upewnij się jednak, że dana platforma nie wymaga podawania informacji, które ujawnią Twoją tożsamość.
 4. Wybierz metodę płatności. Wybierz metodę płatności, która umożliwi Ci anonimową transakcję. Najlepszą opcją jest gotówka, ale zawsze możesz sprawdzić, czy platforma umożliwia anonimowe transakcje bez ujawniania tożsamości.
 5. Dokonaj transakcji. Po wybraniu odpowiedniej metody płatności dokonaj transakcji i poczekaj na potwierdzenie.
 6. Przechowuj kryptowaluty w bezpiecznym portfelu. Po dokonaniu transakcji przenieś kryptowaluty do bezpiecznego portfela, który będzie dla nich najlepszym schowkiem.
 7. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Nie udostępniaj nikomu swojego klucza prywatnego i upewnij się, że korzystasz tylko z bezpiecznych serwisów.

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty? 

Jeśli już kupisz anonimowo kryptowaluty, to ważne jest, aby je bezpiecznie przechowywać. Niektóre zalecenia dotyczące przechowywania anonimowych kryptowalut to:

 • Wybierz portfel offline, takie jak Ledger Nano X lub Trezor, aby uniknąć ataków sieciowych.
 • Nie przesyłaj anonimowych kryptowalut na giełdy, gdyż często padają one ofiarą ataków hakerskich. W żargonie graczy krypto powstało powiedzenie, że giełdy dzielą się na te, które zostały zhakowane i na te, które dopiero będą zhakowane. 
 • Zawsze pamiętaj o prywatnym kluczu. Bez niego nie będziesz w stanie odzyskać swojej kryptowaluty.

Warto również pamiętać, że nie ma jednoznacznie najlepszej strategii przechowywania kryptowalut. Każdy powinien wybrać te, które są dla niego najbardziej odpowiednie, biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i dostępności.

Opłaty i prowizje przy anonimowym zakupie kryptowalut

Podczas anonimowego zakupu kryptowalut warto zwrócić uwagę na opłaty i prowizje pobierane przez różne platformy i giełdy. Każda z nich może stosować inny system opłat, co może znacznie wpłynąć na ostateczną kwotę transakcji.

Opłaty za transakcje

Najczęściej pobieraną opłatą jest ta za transakcję. Jej wysokość zależy od wielkości transakcji oraz od wybranej platformy. Najlepiej wybrać rozwiązania, które oferują niskie prowizje i opłaty, by uniknąć ponoszenia wygórowanych kosztów.

Prowizje giełdowe

Wiele giełd pobiera prowizje od kupujących i sprzedających kryptowaluty. Ich wysokość również różni się w zależności od poszczególnych platform. Najlepiej wybierać te, które oferują po prostu niskie prowizje, a najlepiej - gdy w ogóle ich nie pobierają.

Opłaty za wypłaty

Jeśli zdecydujemy się na wypłatę kryptowalut, warto sprawdzić, czy dana platforma pobiera za to opłaty. Niektóre giełdy pobierają prowizje od wypłaty, co może wpłynąć na ostateczną kwotę, którą otrzymamy.

Podsumowanie

Kupno kryptowalut w pełni anonimowy sposób może być nieco skomplikowane, ale jest to możliwe. Jednym z popularnych sposobów jest korzystanie z platform peer-to-peer. Kantor kryptowalut taki jak Cashify, to inna sprawdzona i prosta metoda, która pomoże nam zadbać o własne dane osobowe. Scentralizowane giełdy zazwyczaj wymagają weryfikacji tożsamości w ramach przeciwdziałania praniu pieniędzy, ale giełdy peer-to-peer polegają na zaufaniu społeczności i anonimowości swoich klientów. Po dokonaniu transakcji możesz użyć cyfrowego portfela, takiego jak Ledger, aby zeskanować i wypłacić swoje środki. Inny sposób, aby pozostać anonimowym, polega na używaniu bitomatów. Podczas korzystania z większości z nich, możesz po prostu zeskanować adresu portfela, wprowadzić kod i otrzymać środki w kryptowalucie. Chociaż wymaga to pewnych opłat, jest to alternatywa dla tych, którzy cenią sobie anonimowość. Pamiętaj jednak, że regulaminy i zasady dotyczące wymiany kryptowalut mogą się różnić w zależności od kraju i platformy, więc zawsze warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem transakcji.

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Per click “Accept”, you agree to the storage of cookies on your device in order to improve site navigation, analyze site usage and support our marketing efforts. For more information, please explore our Politica de confidentialitate .