Jak wypłacić pieniądze z kryptowalut?

Zarobiłeś na rynku kryptowalut i teraz chcesz zrealizować zyski do fiatów? Nie wiesz jak to zrobić? Wszystko wyjaśniamy poniżej!

Duża część inwestorów angażuje się w rynek krypto, żeby najzwyczajniej w świecie na nim zarobić. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Nie każdy interesuje się blockchainem dla technologii. Kiedy taki inwestor w końcu realizuje swój cel najczęściej chce wrócić do walut fiducjarnych, żeby z tych pieniędzy skorzystać. Jak to zrobić najłatwiej i najbezpieczniej? Poniżej opisujemy popularne metody.

Giełdy i portfele

Jedną z metod wypłacania środków są różne giełdy i portfele, które mają takie funkcje. Duże giełdy najczęściej mają pary handlowe kryptowalut do walut tradycyjnych. Przykładowo Binance ma wiele par do fiatów, jak np. EUR czy PLN. Musimy wtedy po prostu dokonać transakcji. Mając już złotówki na swoim koncie na giełdzie możemy zlecić ich wypłatę. Opcje wypłaty zależą od waluty - na kartę płatniczą, przelew bankowy lub do współpracujących aplikacji fintech. Mamy możliwość dokonania transakcji 24/7, później czekamy już tylko na przelew bankowy. Wszystko da się załatwić bez wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że banki nie lubią przelewów od giełd kryptowalutowych, mogą blokować środki do wyjaśnienia sprawy, zadawać dużo pytań, prosić o różne dokumenty. Samym giełdom też się zdarza zablokować środki przed wysyłką i wymagać np. potwierdzenia ich pochodzenia.

Bitomaty

To urządzenia podobne do bankomatów, gdzie możemy szybko, bezpiecznie i wygodnie sprzedać swoje kryptowaluty za gotówkę. Przykładem takich urządzeń są Kryptomaty Cashify. Są również dostępne 24/7. Transakcję zaczynamy jeszcze w domu wchodząc na odpowiednią stronę i postępujemy zgodnie z opisanymi na niej  krokami. Wybieramy kryptowalutę, którą chcemy sprzedać i ustalamy kwotę. Dokonujemy transferu na wskazany adres. Następnie idziemy do wybranego kryptomatu i odbieramy gotówkę. Może być dostępna do odbioru nawet w 5 minut, a transakcję do 1000 EUR przeprowadzamy bez weryfikacji.

Kantor stacjonarny

Jest to kolejna metoda sprzedaży kryptowalut za gotówkę. Wystarczy wybrać kantor, skontaktować się, ustalić szczegóły transakcji i pojechać na spotkanie. Następnie na miejscu wysyłamy uzgodnioną kryptowalutę w ustalonej ilości na wskazany adres. Transakcja trwa najczęściej kilka minut. Po zaksięgowaniu środków pracownik kantoru przekazuje gotówkę. Do 1000 EUR nie jest wymagana weryfikacja. Takiej sprzedaży nie dokonamy oczywiście o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. To jednak najprostsza do realizacji i najbezpieczniejsza metoda, bo o pomoc w przeprowadzeniu i sprawdzeniu transakcji możemy poprosić doświadczonego pracownika. Nie mamy tutaj też ryzyka zablokowania środków przez giełdę czy bank i wymagania dodatkowych dokumentów oraz jest to w 100% legalne. Wypłaconą kwotę wpisujemy jedynie w rozliczeniu PIT za dany rok i odprowadzamy wyliczony podatek – tak samo w przypadku każdej z metod sprzedaży kryptowalut do fiatów.

Powyższe metody wypłaty pieniędzy tradycyjnych z kryptowalut są najpopularniejsze. Tak naprawdę każda z nich jest dobra. Wybór zależy przede wszystkim od tego, w jakiej formie chcemy otrzymać pieniądze.

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Klikając „Zaakceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy wykorzystania witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.