Nieruchomości za kryptowaluty na Zanzibarze

Cocco Lagoon na Zanzibarze łączy luksus z nowoczesnością, oferując unikatową okazję inwestycyjną z opcją płatności kryptowalutami.

Zanzibar, malowniczy archipelag na Oceanie Indyjskim, stał się areną dla ambitnych inwestycji, które łączą harmonię natury z nowoczesnym luksusem. Wśród tych projektów wyróżnia się resort Cocco Lagoon na wyspie Pemba, oferujący ekskluzywne mieszkania i wille z basenem, a teraz, dzięki Cashify, także akceptujący kryptowaluty jako środek płatniczy.

Model kondominium - na czym polega?

Koncepcja kondominium Cocco Lagoon pozwala inwestorom na posiadanie domów, którymi ośrodek zarządza i wynajmuje. Właściciele korzystają z podziału przychodów z wynajmu, dostępu do szerokiej gamy luksusowych udogodnień i możliwości spędzenia do sześciu tygodni każdego roku w swoim apartamencie.

Zyski z inwestycji i prognozy rozwoju

Cocco Lagoon obiecuje być pierwszym dużym hotelem o europejskim standardzie na Pemba, co stwarza duże możliwości ze względu na niską konkurencję i wysokie ceny noclegów. Średni zwrot z inwestycji w nowe hotele na Zanzibarze wynosi 50% rocznie przez 2 lata, a przewiduje się, że inwestycja w Cocco Lagoon przyniesie około 25% zysku rocznie, generując przychody z krótkoterminowego wynajmu nieruchomości w obiekcie. Jest to rezultat wysokiego standardu budynków inwestycyjnych, unikalnych atrakcji oraz wysokich stawek za nocleg, wynikających z niższej liczby hoteli na Pemba.

Nowa norma na rynku nieruchomości - płatność w kryptowalutach

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech Cocco Lagoon jest możliwość płacenia za nieruchomości za pomocą kryptowalut poprzez Cashify. Dla inwestorów, którzy cenią sobie szybkość, bezpieczeństwo i niezależność transakcji, ta opcja otwiera zupełnie nowe perspektywy inwestycyjne. Dodatkowo, akceptacja kryptowalut przyciąga uwagę globalnych inwestorów, którzy widzą w nich przyszłość finansów.

Aspekty prawne

Procedura pozyskania nieruchomości na Zanzibarze jest dość wyjątkowa. Istnieje tam możliwość ich zakupu poprzez „lease”, który przypomina użytkowanie wieczyste. Lease ten można sprzedać i jest dziedziczony przez spadkobierców. Obecnie udzielany jest na okres 33 lat z opcją przedłużenia. Opłata roczna za taki lease wynosi przykładowo 300 dolarów dla działki o powierzchni 400 m².

Procedura zakupu nieruchomości na Zanzibarze jest czasochłonna i wymaga zaangażowania doświadczonego prawnika. Od stycznia 2023 roku, osoby prywatne muszę spełnić warunki, takie jak założenie firmy i rejestracja w Zanzibar Investment Promotion Authority (ZIPA), a wartość zadeklarowanej inwestycji musi wynosić co najmniej 300 000 USD, aby otrzymać dokument zwany “Land Transfer”. Po jego uzyskaniu, można praktycznie od razu zacząć inwestycje na działce.

Atrakcje wyspy Pemba

Poza możliwościami inwestycyjnymi, wyspa Pemba oferuje także niezapomniane atrakcje turystyczne. Rajskie plaże, tętniące życiem rafy koralowe i bujna roślinność sprawiają, że jest to idealne miejsce dla osób pragnących uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć w naturalnym pięknie.

Nowe horyzonty

Inwestowanie w nieruchomości na Zanzibarze, szczególnie w projekty takie jak Cocco Lagoon, to nie tylko szansa na osiągnięcie stabilnych zwrotów z inwestycji, ale także możliwość posiadania kawałka raju na ziemi. Akceptacja kryptowalut jako formy płatności czyni tę inwestycję jeszcze bardziej atrakcyjną dla globalnych inwestorów, otwierając nowe horyzonty dla przyszłości inwestowania na Zanzibarze.

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Klikając „Zaakceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy wykorzystania witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.