Rynek wzrostowy, ale będzie mocno bujało. Prognozy na 2024 od Cashify Team

Nowy Rok to dobra okazja, żeby zastanowić się nad tym, co może nas czekać na rynku w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Poprosiliśmy więc kilka osób z naszego zespołu, żeby podzieliły się z nami swoimi prognozami.

Oczywiście pamiętajcie, że wszystkie opisane poniżej przemyślenia to wyłącznie prywatne opinie autorów tych słów i nie są rekomendacjami inwestycyjnymi.

Nasz przegląd zaczynamy od prognoz Przemka.

ETF, jego wpływ na rynek oraz trendy

Moim zdaniem ETF BTC zostanie zaakceptowany, co spowoduje, że przez 2-3 kwartały do rynku będzie napływał kapitał, na początku głównie do Bitcoina. Oczywiście sama akceptacja to za mało, ale już teraz widzimy sporo ciekawych reklam, a osoby niezwiązane wcześniej z rynkiem zaczynają zadawać pytania.

Nowe ATH dla Bitcoina

Moim zdaniem zobaczymy nowe ATH na Bitcoinie. Mówi się, że jeśli mamy jakiś silny psychologiczny opór, jak poprzednie ATH, to cena albo zawraca jeszcze przed nim, albo mocno go przebija. Dlatego w tym przypadku spodziewam się mocnego przebicia 70 tys. dolarów.

Jeśli nie wydarzy się żaden czarny łabędź, a sytuacja geopolityczna na świecie będzie się uspokajać, uważam, że w 2024 roku BTC może osiągnąć 100 tys. dolarów. Następnie duży kapitał i instytucje zdecydują o częściowej realizacji zysków i przyjdzie duża korekta, rzędu 30-40%. Ogólnie w tym roku stawiam na rynek wzrostowy, ale będzie mocno bujało.

Trendy w krypto - gaming i SocialFi

Kolejnym interesującym tematem są trendy, które będą grzać rynek z naciskiem na inwestorów szukających kolejnych altcoinów, które wygenerują ogromne zyski. Na pewno ciekawy będzie gaming. Gry są coraz lepsze. Powstają również takie, gdzie krypto jest niejako przy okazji, z pozoru niezauważalne, co tylko przyspiesza adopcję. Wiele osób przenosi coraz bardziej swój tryb życia do domów. Często ludzie pracujący zdalnie, chcą mieć dostęp do ciekawej, wciągającej i nowoczesnej rozrywki również w domu. Jeśli więc społeczność nie znudzi się tym trendem, może być bardzo istotny w nadchodzącej hossie. Trzeba jednak pamiętać, że ten trend już miał swoje duże wzrosty i będzie trochę odgrzewanym kotletem. Dlatego sądzę, że będzie istotny, ale raczej nie zostanie liderem.

Ciekawszy moim zdaniem będzie trend SocialFi, czyli zdecentralizowane media społecznościowe. Już sama koncepcja jest nowa i ciekawa – nie mieliśmy wcześniej styczności z czymś takim, a użytkownikom SM nie zawsze podobają się praktyki wielkich korporacji. Ludzie będą chcieli z tego korzystać, kupować projekty związane z tym trendem, pojawi się wiele emocji. Już teraz chociażby projekt Notcoin wzbudza sporo szumu i jest głośno o sieci TON Telegrama, a tak naprawdę ten trend jeszcze się w ogóle nie rozkręcił. Moim zdaniem to może być przewodni trend nadchodzącej hossy.

Oczywiście zawsze nagle może pojawić się coś nowego, ciekawego, czym zainteresuje się cały rynek. Widzieliśmy już w krypto takie sytuacje. Równie dobrze może to być coś, co przebije SocialFi, ale tego nie jesteśmy w stanie teraz przewidzieć.

Oczywiście wszędzie będzie przewijać się AI, ale w tym temacie szerzej wypowiedział się już Rafał w dalszej części tego wpisu, więc nie będę powielać. Warto tyko pamiętać, żeby zarówno w tym, jak i każdym innym trendzie wyszukiwać raczej nowych projektów, które nie miały jeszcze większych wzrostów. W takich projektach powinno być łatwiej o hype i pozytywne emocje niż w takich, które są na rynku jakiś czas i mają spory zapas do swoich ATH.

Żeby nie było tylko tak kolorowo, mam też trendy, w które wierzę mniej. Nie do końca przekonuje mnie tokenizacja czy trend RWA, czyli Real World Assets. Nie jestem bardzo byczo nastawiony do tego tematu, co oczywiście wcale nie znaczy, że nie może mieć swoich 5 minut.

Podsumowując, uważam, że czeka nas bardzo ciekawy rok. Będzie bujało, będzie dużo emocji, ale w kierunkach wzrostowych. Życzę więc wszystkim jak najlepszych decyzji i zysków zmieniających życie. Nie zapominajcie o realizacji zysków!

Czas na kolejne predykcje, tym razem od Rafała!

AI w krypto w 2024

Sztuczna inteligencja osiągnie nowy poziom precyzji w prognozowaniu trendów rynkowych kryptowalut. Oprogramowania AI będą coraz częściej wykorzystywane do analizy wzorców cenowych, zachowań inwestorów, a nawet globalnych wydarzeń ekonomicznych, co pozwoli na bardziej precyzyjne prognozy wzrostów i spadków wartości kryptowalut.

Automatyzacja handlu i inwestycji

AI będzie pełnić kluczową rolę w automatyzacji strategii handlowych. Systemy handlu algorytmicznego z wykorzystaniem AI staną się bardziej dostępne dla szerokiej gamy inwestorów, co pozwoli na bardziej efektywne i szybkie reagowanie na zmiany rynkowe.

Zwiększona bezpieczeństwo i wykrywanie oszustw

AI zostanie jeszcze bardziej zaangażowana w wykrywanie i zapobieganie oszustwom oraz manipulacjom na rynku kryptowalut. Wykorzystanie zaawansowanych algorytmów do monitorowania transakcji w czasie rzeczywistym pozwoli na szybką identyfikację i reakcję na podejrzane działania.

Personalizacja usług finansowych

AI będzie coraz szerzej wykorzystywana do personalizacji usług finansowych, dostosowując oferty i rekomendacje do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników kryptowalut.

Integracja z innowacyjnymi technologiami

Połączenie AI z innymi innowacyjnymi technologiami, takimi jak blockchain, rozszerzona rzeczywistość, czy Internet Rzeczy, stworzy nowe możliwości zastosowania kryptowalut w codziennym życiu, np. w płatnościach, handlu detalicznym czy usługach cyfrowych.

Rozwój zdecentralizowanych finansów (DeFi)

AI przyczyni się do rozwoju sektora DeFi, oferując zaawansowane narzędzia do analizy ryzyka, zarządzania portfelem i optymalizacji strategii inwestycyjnych.

Edukacja i świadomość inwestycyjna

Rozwój platform edukacyjnych opartych na AI, które będą dostarczać użytkownikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego inwestowania i korzystania z kryptowalut.

Nowe formy aktywów cyfrowych

Możemy się spodziewać pojawienia się nowych form aktywów cyfrowych, które będą wykorzystywać zaawansowane możliwości AI, np. inteligentne kontrakty, które automatycznie adaptują się do zmieniających się warunków rynkowych.

Rok 2024 przyniesie znaczący rozwój w integracji AI z sektorem kryptowalut, co będzie miało głęboki wpływ na sposób, w jaki handlujemy, inwestujemy i wykorzystujemy kryptowaluty w codziennym życiu.

Czas na wisienkę na torcie, czyli prognozy od prezesa Cashify - Jakuba Bartoszka.

Będzie się działo!

W tym roku uczestnicy rynku kryptowalut z pewnością nie będą się nudzić. Czeka nas między innymi potencjalne zatwierdzenie spot ETF z Bitcoinem jako aktywem bazowym. Patrząc chociażby na to, co wydarzyło się z ceną złota po zaakceptowaniu ETF, pozwala to patrzeć dosyć optymistycznie na perspektywy ceny BTC.

Kolejne istotne wydarzenie to pierwsze wejście na giełdę z IPO firmy Circle - emitenta USDC. Pojawienie się firmy z branży krypto na tradycyjnej giełdzie, która jest wielokrotnie większym rynkiem, to z jednej strony duże wydarzenie pod kątem promocji samego rynku kryptowalut, a z drugiej niejako uwiarygodnienie branży.

Przed nami również istotne wydarzenia dla najważniejszych kryptowalut na rynku. Oprócz ETF, przed Bitcoinem także czwarty halving. To wydarzenie zawsze wywołuje dużo emocji, bo zmniejsza ilość wykopywanych BTC o połowę, a to zgodnie z prawem popytu i podaży powinno pozytywnie wpływać na cenę. Za to przed Ethereum kilka dużych aktualizacji, które mają między innymi istotnie obniżyć opłaty transakcyjne. Pojawiają się też pierwsze wnioski o ETF na ETH.

Nie zabraknie też mniej przyjemnych rzeczy, takich jak konsekwencje upadku FTX. Giełda wciąż posiada dużo różnych tokenów, które może zrzucać na rynek, żeby pokrywać swoje zobowiązania. Z drugiej strony nigdy nie wiadomo, czy nie wypłyną jeszcze jakieś nowe fakty, o których nie wiemy, albo czy to wydarzenie nie będzie podstawą do wprowadzenia nowych regulacji.

Ogromnym problemem będzie fala krypto scamów i polowanie oszustów na początkujących inwestorów, którzy będą chcieli szybko i łatwo zarobić. Już teraz, kiedy o rynku nie jest bardzo głośno obserwujemy mnóstwo takich sytuacji. Im dalej w hossę, tym będzie tego więcej i tym sprytniej oszuści będą manipulować emocjami inwestorów.

Ponadto dużo mówi się o tym, że 2024 będzie rokiem airdropów. Rzeczywiście wiele czynników wskazuje na to, że już niedługo z nieba posypią się tokeny dla użytkowników zaangażowanych w projekty na wczesnych etapach rozwoju. W skrócie: będzie co śledzić!

A jeśli chodzi o Cashify? Sztywno trzymamy się naszej strategii i dalej realizujemy postawione sobie cele. Nowe lokalizacje, nowe usługi, maksymalnie zwiększona adopcja krypto w Polsce i rozszerzona edukacja oraz walka ze scamerami. Póki co wychodzi nam bardzo dobrze, więc trzymajcie za nas kciuki w Nowym Roku!

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Klikając „Zaakceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy wykorzystania witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.