Co to jest kantor kryptowalut?

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie cyfrowych finansów, kantory kryptowalut, takie jak Cashify, stanowią kluczowy most łączący tradycyjną ekonomię z ekscytującym, wciąż ewoluującym rynkiem kryptowalut.

Kantor kryptowalut to miejsce, gdzie możemy kupić albo sprzedać nasze kryptowaluty. Najczęściej do tych transakcji używane są waluty fiducjarne, czyli np. polska złotówka (PLN) czy euro (EUR). W tym tekście opiszemy nieco dokładniej jakie usługi zapewnia kantor kryptowalut, taki jak Cashify oraz czym się charakteryzuje.

Sprzedaż, zakup i wymiana kryptowalut na gotówkę

Podstawową działalnością kantoru jest sprzedaż i zakup kryptowalut z użyciem walut fiducjarnych. Najczęściej odbywa się to osobiście za gotówkę, ale możliwe są również transakcje internetowe z użyciem przelewów bankowych. W Cashify możesz także kupić lub sprzedać kryptowaluty z wykorzystaniem szybkich, mobilnych płatności BLIK spod dowolnego bankomatu w Polsce, sprzedać kryptowaluty online i odebrać gotówkę w Kryptomacie, a nawet kupić je w aplikacji DotBee, doładowując konto gotówką w ponad 11 tysiącach punktów w całej Polsce!

Proste i szybkie transakcje

Sprzedaż i zakup kryptowalut w kantorze to bardzo prosta, szybka i bezpieczna procedura. Cały proces oraz to, jak się do niego przygotować opisaliśmy w tekście “Jak kupować kryptowaluty w kantorze?”.

Transakcje w kantorze kryptowalut są ekspresowe, szczególnie te z użyciem gotówki. Jeśli np. kupujemy stablecoiny za gotówkę, mogą być na naszym koncie nawet kilka minut po wejściu do Cashify. Procedury są proste, prowizje - przejrzyste, formalności - zminimalizowane do niezbędnego minimum, a transakcje na blockchainie - błyskawiczne! To wszystko sprawia, że zakup, sprzedaż lub wymiana kryptowalut w kantorze jest czystą przyjemnością.

Różne formy płatności

W kantorach kryptowalutowych najczęściej transakcje są przeprowadzane z użyciem gotówki. Często możliwe jest jednak też skorzystanie z przelewu bankowego, BLIKa, karty płatniczej czy innych kryptowalut. W Cashify możliwe też jest kupowanie metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro za kryptowaluty, a nawet wsparcie w zakupie nieruchomości za krypto, czy pośrednictwo w różnego rodzaju transakcjach krypto-fiat.

Wsparcie klienta

Bardzo ważnym aspektem pracy kantorów jest praca z klientem. Wizyta w kantorze jest najlepszą opcją, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z rynkiem krypto. Dzięki temu doświadczony profesjonalista zadba o to, żeby pierwsza transakcja przebiegła pomyślnie. Chętnie odpowie też na wszelkie inne pytania związane z tą tematyką. Warto z tego powodu wybierać kantory polecane przez klientów, którzy korzystali już z usług.

Ochrona przed oszustami

Niestety scamerzy nie próżnują i coraz częściej w mediach pojawiają się historie osób, które padły ich ofiarami. Często zdarza się tak, że oszukiwana osoba za namową pseudo specjalistów przychodzi do kantoru, żeby najpierw kupić kryptowaluty, a potem im je wysłać. W wielu takich sytuacjach pracownik kantoru jest w stanie zauważyć co się dzieje i uratować pieniądze klienta.

Przejrzyste zasady i prywatność

Kantory kryptowalut, takie jak Cashify, zapewniają swoim klientom jasne zasady prowizyjne i brak ukrytych kosztów. Dzięki temu dokładnie wiesz ile zapłacisz, a ponadto możesz liczyć na prywatność i dyskrecję podczas wizyty. Jeśli komuś na tym zależy, transakcja może się odbyć poza kantorem, w dowolnym ustalonym miejscu. W tym specjalizują się kantory mobilne Cashify. By skorzystać z mobilnego kantoru wystarczy skontaktować się telefonicznie lub na Telegramie i ustalić szczegóły wymiany: wolumen, walutę, czas i miejsce transakcji.

Legalność

Transakcje w kantorach są przeprowadzane przed zarejestrowane, regulowane podmioty. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest przeprowadzone prawidłowo i legalnie. Dowód wpłaty z kantoru możemy wykorzystać przy rozliczaniu podatku od zysku z kryptowalut.

Jak widać kantor kryptowalut to przede wszystkim miejsce, gdzie możemy kupić albo sprzedać kryptowaluty, głównie za pomocą gotówki. Jednak w praktyce zakres usług może być nieco szerszy i obejmować zakup kryptowalut w aplikacji, wymianę kryptowalut na złoto czy zakup nieruchomości za kryptowaluty. Kantory, a szczególnie pracujący w nich ludzie, mają też ważną rolę w edukowaniu społeczeństwa i walki z oszustami, dlatego jeśli szukasz zaufanego miejsca na sprzedaż, zakup lub wymianę kryptowalut, zapraszamy do Cashify!

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Klikając „Zaakceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy wykorzystania witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.