Gdzie i jak kupić kryptowaluty?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem inwestorów, kupowanie kryptowalut stało się coraz bardziej popularne. Decydując się na zakup kryptowalut warto w pierwszej kolejności poznać rynek i znaleźć wiarygodną platformę do bezpiecznego inwestowania.

W artykule poniżej przedstawimy kroki jakie należy podjąć, aby kupić kryptowaluty, a także jakie są najlepsze platformy handlu kryptowalutami i jak prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo transakcji.

Jak kupić kryptowaluty?

Możliwości kupna kryptowalut są różnorodne i dostosowane do potrzeb inwestorów. Najprostszym i najpowszechniejszym sposobem jest kupno kryptowaluty na giełdzie np. Kraken czy Coinbase, gdzie użytkownicy mogą złożyć zlecenie na zakup wybranej kryptowaluty, używając w tym celu różnych metod płatności, takich jak: 

 • przelewy bankowe, 
 • karty kredytowe, 
 • transakcje gotówkowe.  

Jak kupić kryptowaluty w kantorze?

Dla tych, którzy preferują bardziej bezpośrednią transakcję dostępne są kantory kryptowalut oraz specjalne bitomaty, które umożliwiają zakup Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut za gotówkę. W Polsce działa kilka firm oferujących takie usługi, w tym m.in. Cashify. Zazwyczaj kupowanie kryptowalut za złotówki wiąże się z podobnymi, bądź lekko wyższymi kosztami transakcyjnymi i mniejszą dostępnością kryptowalut w porównaniu z giełdami kryptowalut. Niektóre nowoczesne platformy bankowe i aplikacje finansowe, takie jak Revolut również oferują możliwość zakupu kryptowaluty bezpośrednio przez swoje interfejsy. Niemniej jednak kantor jest anonimowy, transparentny i bezpieczny, a to cechy, które w praktyce nie mają ceny!

Dla bardziej zaawansowanych inwestorów istnieją opcje handlu kontraktami CFD na kryptowaluty, co pozwala spekulować na cenach bez konieczności fizycznego posiadania wirtualnej waluty. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych preferencji, doświadczenia inwestycyjnego oraz akceptacji ryzyka związanego z inwestowaniem                         w kryptowaluty.

Jak zadbać o bezpieczeństwo transakcji?

Podczas handlu kryptowalutami, a w szczególności podczas dokonywania transakcji, niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak chronić się przed oszustami i utratą pieniędzy.

 1. Sprawdź autentyczność platformy

Przed dokonaniem transakcji upewnij się, że korzystasz z autentycznej platformy handlowej, a nie z takiej, która tylko wygląda identycznie jak oryginał. Wszystkie ważne informacje takie jak adres strony, logo, czy certyfikaty bezpieczeństwa, powinny zostać dokładnie sprawdzone przed rozpoczęciem handlu.

 1. Zabezpiecz swoje konto

Stwórz silne i unikalne hasło do swojego konta na platformie handlowej, a także skonfiguruj dodatkowe metody uwierzytelniania, takie jak weryfikacja dwuskładnikowa, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do środków. 

 1. Unikaj phishingu

Pamiętaj, że oszuści często próbują wyłudzić od użytkowników platform handlowych ich poufne dane poprzez phishing, czyli podszywanie się pod autentyczną stronę internetową. Upewnij się, że adres strony jest poprawny, a wszelkie oferty, które wydają się zbyt dobre, aby były prawdziwe, są najprawdopodobniej oszustwem.

 1. Aktualizuj oprogramowanie

Zwróć szczególną uwagę na to, czy Twój system operacyjny i oprogramowanie antywirusowe są zawsze aktualne, ponieważ zminimalizuje to ryzyko ataku hakerskiego.

Czym jest portfel kyptowalut? 

Jeśli planujesz inwestować w kryptowaluty musisz założyć portfel, aby móc przechowywać i zarządzać zgromadzonymi środkami. Jest to niezbędne narzędzie dla każdego inwestora, ponieważ portfel umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych, czyli kluczy niezbędnych do wykonywania transakcji związanych z Twoimi cyfrowymi aktywami.

Portfele kryptowalutowe mogą działać online, offline lub w formie papierowej. Online portfel kryptowalutowy jest zdecydowanie najpopularniejszym i najłatwiejszym do założenia rodzajem portfela. Kluczową kwestią przy wyborze tego rodzaju portfela inwestycyjnego jest bezpieczeństwo. Wybierz portfel z dobrą reputacją i wysoką oceną bezpieczeństwa, aby uniknąć ryzyka utraty swoich cyfrowych aktywów.

Jak założyć portfel kryptowalut?

Aby założyć online portfel kryptowalutowy, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Wybierz portfel kryptowalutowy.
 2. Przejdź na stronę internetową wybranego portfela.
 3. Zarejestruj swoje konto i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.
 4. Zweryfikuj swoje konto, jeśli jest to wymagane.
 5. Zdeponuj środki na swoim koncie portfela, wykorzystując dostępne opcje płatności.
 6. Zacznij handlować kryptowalutami.

Pamiętaj, że portfel kryptowalutowy powinien być zawsze zabezpieczony hasłem                       i podłączony do autoryzowanej aplikacji mobilnej.

Jak kupić kryptowaluty w kantorach kryptowalut?

Kantory kryptowalut to alternatywny sposób na zakup kryptowalut, który może być prostszy i szybszy niż tradycyjne kryptowalutowe giełdy. W Polsce znajdziesz wiele kantorów, które spełniają wymogi bezpieczeństwa i oferują zarówno kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Przykładowo -  Cashify w chwili obecnej cieszy się popularnością i zaufaniem wśród wielu klientów. 

Jak działają kantory kryptowalut?

Kantory kryptowalut prowadzą działalność podobną do kantorów walutowych. Oferują zakup i sprzedaż kryptowalut po aktualnych kursach rynkowych, zazwyczaj przy użyciu tradycyjnych metod płatności, takich jak przelewy bankowe lub karty płatnicze.

W przeciwieństwie do giełd kryptowalut, kantory nie wymagają od użytkowników rejestracji ani posiadania portfela kryptowalut. Po dokonaniu transakcji kryptowaluty są przesyłane bezpośrednio na wskazany adres. Co ciekawe - w przypadku Cashify możesz również dokonać wypłaty środków za pomocą transakcji BLIK!

Jakie są zalety i wady korzystania z kantorów kryptowalut?

Wśród zalet kantorów kryptowalut wymienia się:

 • szybkość i łatwość transakcji - kupno kryptowalut w kantorze jest szybkie i łatwe,              a kryptowaluty są przesyłane bezpośrednio na określony adres.
 • brak wymaganej rejestracji - kupujący nie musi zakładać konta ani przechowywać kryptowalut w portfelu.
 • lepszy kurs wymiany - kantory kryptowalut mogą oferować korzystniejszy kurs wymiany niż tradycyjne kryptowalutowe giełdy.

Natomiast za wadę kantorów kryptowalut uważa się:

 • mniejszą ilość dostępnych kryptowalut - kantory kryptowalut oferują zazwyczaj tylko najpopularniejsze kryptowaluty, a pozostałe mogą nie być na liście dostępnych.
 • brak regulacji - w przeciwieństwie do tradycyjnych kantorów - kantory kryptowalut nie są jeszcze bezpośrednio regulowane przez instytucje państwowe.

Podsumowując, kantory kryptowalut mogą być alternatywnym sposobem na zakup kryptowalut dla osób poszukujących szybkości i łatwości transakcji. Jednakże, przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie zbadać dany kantor i dostępne na nim kryptowaluty,              a także upewnić się co do bezpieczeństwa transakcji.

Jak inwestować w kryptowaluty w Polsce?

W Polsce inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne. Jednakże,  ze względu na brak precyzyjnych regulacji i ryzyka związanego z rynkiem, ważne jest aby dokładnie przemyśleć swoje decyzje inwestycyjne i poznać ryzyka związane z taką formą lokowania kapitału.

Kryptowaluty stanowią stosunkowo nową i dynamicznie rozwijającą się klasę aktywów, a ich wartość jest bardzo zmienna. Inwestując w cokolwiek w Polsce, należy być świadomym, że nie ma gwarancji na zysk. Niemniej jednak, wiele osób uważa, że inwestowanie w kryptowaluty może przynieść obfite profity.

Jaki jest stan prawny kryptowalut w Polsce

W Polsce brak jest jednoznacznych regulacji dotyczących handlu kryptowalutami.             W praktyce, działalność związana z kryptowalutami nie jest regulowana, a ich status prawny jest trudny do zdefiniowania. Pomimo braku wyraźnych przepisów prawnych, kryptowaluty są uważane za własność, a ich obroty podlegają podatkowi dochodowemu.

Czy kryptowaluty są inwestycją? 

Kryptowaluty są często porównywane do złota, ponieważ oba aktywa nie są związane z żadnym rządem ani bankiem centralnym. Jednak, w przeciwieństwie do złota, wartość kryptowalut jest bardzo zmienna. Oferują one możliwość osiągnięcia wysokich zwrotów z inwestycji, ale niosą ze sobą także wysokie ryzyko. Przekazanie środków w tym kierunku bez wątpienia wymaga przeprowadzenia szczegółowej analizy rynku i konieczności podejmowania decyzji inwestycyjnych na własną odpowiedzialność.

Podsumowanie 

Kupowanie kryptowalut stało się coraz bardziej popularne wraz ze wzrostem zainteresowania zdecentralizowanym systemem finansowym. W Polsce często można kupować kryptowaluty poprzez różne platformy i za pomocą zróżnicowanych metod. Na większości giełd kryptowalut, takich jak Kraken czy eToro, możesz kupić bitcoina, ripple, litecoina i inne tokeny, po złożeniu zlecenia i przejściu procesu weryfikacji KYC. W Polsce popularne są także kantory kryptowalut, gdzie proces zakupu jest wyjaśniany krok po kroku, często na dedykowanej stronie internetowej. 

Opcje płatności obejmują karty debetowe i kredytowe oraz tradycyjne przelewy bankowe. Istnieją też bankomaty (bitomat), czyli urządzenia podobne do tradycyjnego bankomatu, za pomocą których możesz zakupić kryptowalutę w sposób anonimowy tj. płacąc gotówką. 

Warto jednak pamiętać, że inwestycja w kryptowaluty wiąże się z potencjalnym ryzykiem utraty środków oraz koniecznością zadbania o bezpieczeństwo transakcji. Wybór odpowiedniego sposobu na zakup bitcoina czy innej kryptowaluty powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i zrozumienia ryzyka związanego z takimi inwestycjami.

FAQ 

Gdzie mogę kupić kryptowaluty?

Najpopularniejszym sposobem zakupu kryptowalut jest korzystanie z giełd, takich jak Kraken czy Coinbase. Możesz również skorzystać z kantorów kryptowalut, bitomatów takich jak Cashify, czy nowoczesnych platform bankowych i aplikacji finansowych, np. Revolut.

Jakie są różnice między zakupem kryptowalut na giełdzie, a w kantorze?

Giełdy wymagają zazwyczaj rejestracji i oferują różne metody płatności, takie jak przelewy bankowe, karty kredytowe czy transakcje gotówkowe. Kantory kryptowalut umożliwiają bardziej bezpośrednie transakcje, często bez konieczności rejestracji. W praktyce kantory są uważane za szybsze, anonimowe i bezpieczne.

Jak mogę zadbać o bezpieczeństwo moich transakcji kryptowalutowych?

Upewnij się, że korzystasz z autentycznej platformy handlowej, stwórz silne i unikalne hasło, skonfiguruj weryfikację dwuskładnikową, unikaj phishingu i regularnie aktualizuj swoje oprogramowanie.

Jakie są zalety i wady korzystania z kantorów kryptowalut?

Zalety kantoru to m.in. szybkość i łatwość transakcji, brak wymaganej rejestracji oraz często lepszy kurs wymiany. Wady to m.in. brak kontroli nad kryptowalutami po transakcji, czy mniejsza ilość dostępnych kryptowalut.

Lista artykułów

Zobacz inne artykuły

Klikając „Zaakceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy wykorzystania witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.